Ako vyriešiť problém so zúženou predkožkou u 8-ročného chlapca?

Zodpovedané
21. okt 2022

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom problému s predkožkou u môjho skoro 9-ročného syna. Má ju prilepenú, možno aj trochu zúženú. V útlom detstve som mu ju nesťahovala, keďže doktorka mi povedala, že sa to dovŕšením veku 5 -7 rokov uvoľní samé. No na poslednej preventívnej prehliadke povedala, že je to problém.

Doma sme ju teda začali sťahovať, zatiaľ dvakrát po kúpaní. Veľmi to ale nešlo, neviem vlastne ako na to.

Je ju lepšie sťahovať viackrát po sebe ?

Mám sťahovať rýchlejšie alebo pomaly a koľkokrát do týždňa?

Je lepšie sťahovať nasucho, alebo použiť olej?

Teda aj to má vôbec pri použití oleja význam.

Ďakujem

Dobrý deň,

sťahujte denne pri kúpeli. Môžete vyskúšať aj sedavé kúpele v sleze. Radšej pomaly, nech si to skúša synček aj sám. Nasucho neodporúčam, radšej v tej vode.

V tomto veku to už môže byť problém, uvidíte ako to pôjde.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas