Akú váhu by malo mať 4-mesačné dievčatko?

Zodpovedané
10. okt 2022

Dobrý deň,

moja dcérka mala pôrodnú váhu 2 910 g a mesiac čo mesiac priberá menej. Je plné dojčená. Dnes má 4 mesiace a jej váha je 5,4 kg.

Je to v poriadku?

Ako mám vedieť, koľko by mala vážiť moja dcérka v 4. mesiaci?

Doktorka jej brala krv na bilirubín, železo a chudokrvnosť a všetko v poriadku. Je stále veselá, usmievavá a robí aj pokroky vo vývoji.

Stačí, že za 4. mesiac pribrala iba 440 g?

Ďakujem

Dobrý deň,

norma pre 4-mesačné dievčatko je niekde od 5 do 8 kg. Závisí od toho, ako si dieťa ide, ako je geneticky nastavené na priberanie a jedenie.

Lekárka preto hodnotí a zapisuje váhu, aby sa prípradné neprospievanie zachytilo. Zatiaľ je všetko v poriadku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas