Priberá moje 5,5-mesačné dieťa dostatočne?

janapeterjana
25. dec 2022

Maminy, dcéra za posledné 2 mesiace pribrala iba jedno kilo. Stačí to? Narodila sa s váhou 3,5 kg, teraz má 5,5 mesiaca a 6,5 kg. Od začiatku lekárka vraví, že priberá menej, že je na spodnej hranici. Ja ju kojím, veľa zje, ale veľa aj vygrcká. Doktorka kázala aj UM, ale to je boj, nechce to, chce sa kojiť. A o príkrm zatiaĺ nejaví veľký záujem (skúšam to týždeň). Inak je veľmi spokojná, usmievavá, otáča sa na bruško, posúva sa, zvedavá... Len proste sama vnímam, že priberá pomalinky 🙂

gabika128
25. dec 2022

@janapeterjana ved to už pomaličky začneš dávať prikrmy, čiže umelé ani nemusíš dávať.

pribinak
25. dec 2022

@janapeterjana môj syn mal v toku ledva 8,5 kg. Ale 10 mesačný už chodil. Jesť mu hocičo nechutilo a rekord bol 10 lyžičiek. Teraz? Zožerie aj svetlo z chladničky.
Nie všetky deti papkaju tak že majú v roku 10-12 kg.

hendikep
25. dec 2022

@janapeterjana omg hlavne tie reci o UM ignoruj… dietatko mas mudre ked “ sa chce kojit” priroda vie co robi 😉

ivangeline
25. dec 2022

Pokym je babo stastne a pribera,tak by som to neriesila. Skor skusala prikrmy. Kazde dieta je ine.

jaskolka
25. dec 2022

Pokiaľ priberá a nechudne, tak to nie je tragédia. Nie všetky deti sú "buckovia", keď nemá nejaké zdravotné problémy a je spokojné dieťa, tak by som to nesilila.
V podstate by malo v dieťa v polroku svoju pôrodnú váhu zdvojnásobiť a v roku strojnasobit. Takže podľa toho je to zatiaľ úplne v poriadku

majamat
25. dec 2022

su deticky, ktore maju v 1r okolo 7kg, vacsinou su aj vyskovo drobnejsie, ale neplati to vzdy.

a teda hoci by malo dieta pribrat nejaku vahu,a le dost zavisi od vysky, resp rastu dietata. su deti, ako moja dcera, co maju v 6m 65cm, pripadne aj menej a su deti,c o maju napr 75cm, pripadne aj viac. lgicky taeto deti nemozu mat rovnaku priemernu hmotnost. na toto dr akosi dost zabudaju. takze zavisi aj od dlzky/ vysky

a to UM veru ignoruj, moja dcera bola na materskom mlieku, vela grckala a dokazala bez problemov priberat 1kg mesacne. cize v tom to nebude.

siska53
25. dec 2022

@janapeterjana pribera, to je podstatne. Aj moja tak priberala, malinko.. ale moja dr.bola.spokojna, ta mi nikdy UM neradila. A dobre spravila. Dcera bola vzdy slabsi jedak a menej priberala. Aj teraz je take sparadlo stale. A aj ked sme presli v jej dvoch rokoch na UM, ze by nejak o dost viac pribrala? Vobec. A i ked sme mlieko obmedzili, ze ved uz je velka.. nic..

hsjdudhdbd
25. dec 2022

@janapeterjana ja si myslim ze nema az tak priliz nizku vahu moj maly ma 5mesiacov a mal vaju 6900 ˇˇˇ sice mozno ma trosku menej ale ked papa aj prikrm a nieje vyhladovana ze by plakavala kvoli tomu tak bude drobnejsia ale mna tiez zo zacistku doktorka dostrasila ked mi od narodenia pribrala len 400gramov za tri tyzdne a mala pribrat 800 ˇˇˇ tak si viem predstavit ze ako sa citis

grendell
15. dec 2023

@hsjdudhdbd ahoj, prosím ta ako ste pokračovali s váhovými prírastkami. Môj má na 5 mesiacov vahu 5710g a dr má straší. Ja sa tým veľmi trápim, no on pekne papa, vela sa hýbe, nonstop na brušku. Pretáča sa už mesiac. Začína lozit. Už skoro je aj v druhom vzpriamení. Nejaví iné žiadne známky neprospievania. Len ta váha

hsjdudhdbd
17. dec 2023

@grendell ahoj no maly ma uz rok a pol mam to v knihe napisane ako mi priberal kazdy mesiac co bola poradna sa mi vidi ze 1kg kazdy mesiac

hsjdudhdbd
17. dec 2023

@grendell bo ked mal rok tak mal presne 10kg

hsjdudhdbd
17. dec 2023

@grendell
@grendell ale zalezi aj od doktorky moja kamaratka jej maly mal 6,5kg ked mal pol roka a ona ju strasila ako malo pribera a moj mal 6400ked mal pol roka a povedla ze vaha ok ja neviem ake tabulky nato maju ale pride mi to ze kazdy doktor po svojom ak ti miminko papa prikrmi neboj saˇˇˇ neiem ci ho kojis alebo nie a ci ho prikrmujes lebo ja som od 4mesiaca a od pol roka uz mal rano obed vecer a medzi tym nejake ovocie boli to take male lahke porcie ale uz mal 3krat denne ranajky napriklad kasicku potom pol banana potom na obed polievku alebo mlete mesko zo zeleninou tak asi 150ml potom nieco len tak a potom vecera kasa alebo chlebik so syrokremom alebo polievka a medzitym kojeny

34katka34
17. dec 2023

@janapeterjana naša má 18 mesiacov a má 9,5 kg

hsjdudhdbd
26. dec 2023

@grendell horsie by bolo leby ti nejedol a mal malu vahu mam susedu jej mala ma rok je drobucka malucka chufucka a spapa stehno a dva kopceky ryze

hsjdudhdbd
26. dec 2023

@grendell ked ma pol roka mal 6,5kg takze az taky tozdiel to nieje