Aký je Váš názor na očkovanie MMR vakcínou?

Zodpovedané
9. okt 2021

Dobrý deň,

chcela by som počuť Váš názor na MMR vakcínu Mám sestru, ktorá má 14 mesačného synčeka a veľmi uvažuje o očkovaní. Je zástancom očkovania.

Aký je Váš názor na očkovanie MMR vakcínou?

Môže spôsobiť nenapredovanie a dočasné nerozprávanie?

Aké sú vedľajšie účinky?

Niektoré deti sa očkovaním zmenili.

Súvisí to s očkovaním, alebo je vek okolo 15 mesiacov také zvláštne obdobie?

Ďakujem

Dobrý deň,

očkovanie je podľa štúdií bezpečné a nespôsobuje nič z popísaného.

Kľúčový je skôr vek, v tomto veku sa detičky začínajú prejavovať viac verbálne a spoločensky a niektoré sa takto neprejavia (ale do toho veku to nebolo vývojovo možné), preto sa skúmala asociácia s očkovaním. Avšak sa nepotvrdila.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas