Aký máte názor na sťahovanie predkožky u 1,5 ročného dieťaťa?

Zodpovedané
16. okt 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom predkožky 1,5 ročného dieťaťa. Ja som mu pri každom kúpeli jemne pretiahla, ale išlo to iba kúsoček. A pediater ju nasilu stiahol. Doktor tvrdí, že to už mal mať hotové do pol roka. Vraj je už neskoro.

Ja som sa stretla s názormi, že do troch rokov to nie je vhodné.

Aké komplikácie môžu nastať?

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

do 3 rokov predkožku sťahujeme pomaly, s citom, po kúpeli. Ak potom nie je plne stiahnuteľná, tak sa robia kroky k jej plnému stiahnutiu.

Komplikácie, okrem jednorázovej bolesti, by snáď synček nemal mať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas