Čo pomôže trojmesačnej dcérke na hnisajúce očká?

Zodpovedané
10. mar 2019

Dobrý deň,

moja dcérka má tri mesiace a občas jej hnisajú očká. Nie je to veľmi, len niekedy jej z očka výjde kúsok hnisu. Občas jej dávam OCUflash.

Čo je pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete skúsiť Ophtalmo-Septonex kvapky 5x1 kvapka do očka. Tieto kvapky majú antiseptický účinok (proti choroboplodným mikroorganizmom). Používa sa na liečbu akútnych a chronických nehnisavých zápalov spojoviek, očných mihalníc a nehnisavých povrchových zápalov rohovky.

Avšak u trojmesačnej dcérky, u ktorej pretrváva opakované hnisanie očka by bolo vhodné vyšetrenie pediatrom, ktorý buď predpíše napr. Ophtalmo-Framykoin masť do oka 2x denne, alebo indikuje vyšetrenie očným lekárom, kde sa vylúči možná nepriechodnosť slzných ciest, prípadne lekár hneď zoberie tampón oka a pri pozitívnom výsledku - prítomnosti baktérie, pridá antibiotické lokálne kvapky, ktoré nie sú voľne predajné.

Preto navrhujem minimálne vyšetrenie detským lekárom. Držím palce!

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas