Je potrebné dávať 7-mesačnému dieťaťu probiotiká, keď už nemá koliky?

Zodpovedané
14. jún 2022

Dobrý deň,

synček má 7 mesiacov a 2 dni. Od narodenia sme sa trápili s kolikami a refluxom. Narodil sa sekciou. Je na UM mliečku Sunar AR aj naďalej, keďže reflux ešte máme.

Dávali sme a aktuálne aj dávame probiotiká BioGaia a BabyCalm, ktoré nám pomáhali na koliku. Keďže sa synček začal pretačať a plaziť, kolika už vymizla, iba má niekedy tuhšiu stolicu (zvyčajne ráno), ale vykaká sa, tak už nepotrebujeme rúrku.

Papáme už príkrm (máme zavedenu zeleninu, mäso, kaše aj ovocie). Do zeleninového mu dávam olej a niekedy ghee maslo. Pije po troške aj vodičku/čajík.

Je potrebné ešte dávať probiotiká a BabyCalm, ktoré sme prakticky brali kvôli kolikám?

Kaká 3 - 4x do dňa.

Je to tými kvapkami, alebo je to prirodzené?

Dieťa priberá normálne.

Ďakujem

Dobrý deň,

kakanie aj 3-4x do dňa je v poriadku, keď ste správne dodali, že je spokojný a priberá normálne.

Čo sa týka probiotík, tak u dieťatka na UM by som do roka dávala pre vývoj črevnej mikrobioty - v tomto prípade už ale s obsahom LGG. U nás teda značka Probiofix imun baby.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas