Detská kolika u 8 mesačného drobčeka. Poradíte?

mysiacik212
14. okt 2015

Dobry den, moj drobcek ma 8 meziacov, odjakziva mame problemy s kolikami, avsak prechodom na stravu sa to len zhorsilo...mame velmi tvrde hovienka, kt. Ani sam nevie vytlacit...papame probiotika, kazdy den mame len zeleninku s vlockami, alebo pohankou, ovocie Ko jablko, slivky hrozno...ja uz neviem, co by som mu dala, aby som mu vedela pomoct...vyskusali sme vsetky mozne kvapky, aj od naduvania...infakol, coliprev, sabsimplex, babycalm, espumisan, feniklovy cajik...nic nepomaha...ja neviem, ci z toho mame vyrast, boli sme uz na mnohych vysetreniach, sonach, refluxe, u gastroenterologicky...

tinka1987
14. okt 2015

my taktiez a zlepsilo sa to, ked sme zacali davat espumisan 15kv 3-krat za den a vylucili sme surove ovocie tiez fenykel, tiez u nas to je aj sprievodny jav spojeny so zubkami

zdena12345
14. okt 2015

aj my sa stale trapime a ma uz cez rok... a este k tomu reflux aby toho nebolo malo 😒
nam prave na tuhu stolicu zaberalo ovocie ako jablcko a hrozno, ovsene vlocky rozvarene s mliekom. tiez sme davali kazdy den detsku vyzivu

mily7
14. okt 2015

Ahojte. U nás rovnako akurát že máme 10mesiacov a dievčatko. Po zavedení prikrmov kaka raz za týždeň cement po nasadení easylaxu. Teraz tento týždeň kakala konečne bez neho dnes sama a už aj bez bolesti zdá sa mi. Tiež si myslím či to nie je zubkami. Predtým keď mala len materske mlieko mavala vodnatu alebo riedku stolicu. No okrem stravy ako vy sme nasadili kamilkovy čaj. Myslím že ten nám pomohol zmekcit stolicu. Mala je dojcena stále ale nalievam od rána kamilkovym čajom. Dnes aj zriedenu stavu jablko hrozno trochu mala snažím sa ohrievat dávať letný čaj pitie. Slivky nám nezaberali neviem či zrazu malo píla nechápem pretože vlákninu má od začiatku v strave. Ešte chcem znova nasadiť lanove semiacka do stravy. Myslím že nám zabral kamilkovy cajik. Treba veľa tekutín piť.skuste

sadul
14. okt 2015

neskusali ste zeleny jacmen a chlorellu? nasa mala na tom frci takpovediat odmalicka, okrem toho ze nas to drzi pekne daleko od beznych detskych chorob, pekne pravidelne a bez komplikacii kakame...odporucam ale iba jednu spolocnost..ktora je na trhu od zaciatku spustenia zelenych potravin... zeleny jacmen ma ph materskeho mlieka a pouziva sa dokonca aj ked maminka nemoze zo zaciatku kojit...