Je v poriadku, keď 3-ročné dieťa úplne odmieta kresliť?

Zodpovedané
15. nov 2022

Dobrý deň,

môj syn má 3 roky a nevie vôbec držať ceruzku. Nejde o to, že by ju držal zle, ale on s ňou nedokáže skoro vôbec nič nakresliť a nemá ani snahu. Keďže to neskúša, neviem ho to ani naučiť. Omaľovánky ho tiež nezaujímajú.

Baví ho iba štetec, ale aj ten ledva drží. Keď mu to nejde, tak to hneď vzdá. V škôlke zatiaľ nespravil ani bodku. Nechce pečiatkovať, otláčať ruku. Ani si len neprisadne k stolu. Pritom má tieto "špinavé techniky" rád.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to pomerne netypické. Deti v tomto veku majú štandardne radi kreslenie, čmáranie a prirodzene sa o kreslenie v rámci vývoja zaujímajú.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas