Bude mi vychádzať maximálna materská dávka, keď som prešla z dohody na trvalý pracovný pomer?

Zodpovedané
19. nov 2023

Dobrý deň,

od 9/2022 som pracovala na dohodu a od 8/2023 som dostala riadnu zmluvu na dobu neurčitú s vyššími odvodmi, ktoré platí zamestnávateľ. A to z dôvodu, aby som mohla mať vyššiu materskú.

Bude mi naozaj vychádzať maximálna materská dávka, keď som prešla z dohody na trvalý pracovný pomer?

Ďakujem

Dobrý deň,

vychádzať môže aj maximálna, záleží od výšky príjmu a dĺžke trvania. Sociálna poisťovňa zároveň môže prešetriť, či sa nejadnalo o účelové navýšenie príjmu kvôli materskej.

S prianím pekného dňa,
Lenka