Budem mať nárok na podporu v nezamestnanosti, keď dám výpoveď?

Zodpovedané
27. nov 2023

Dobrý deň,

chcem dať v práci výpoveď. U terajšieho zamestnávateľa pracujem 2 roky aj 4 mesiace. Predtým som bola 3 roky nezamestnaná - evidovaná na ÚP.

Mám nárok na podporu?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri nároku na podporu musíte splniť podmienku, že ste v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie boli poistená v nezamestnanosti najmenej dva roky = 730 dní. To by ste mali podľa Vami uvedeného splniť.

S prianím pekného dňa,
Lenka