Ktoré mesiace sa mi budú počítať pre výpočet vymeriavacieho základu?

Zodpovedané
1. máj 2024

Dobrý deň,

rada by som sa poinformovala ohľadom druhej materskej. Momentálne som na RD do septembra 2024, vtedy dcéra nastúpi do školky a ja nastúpim opať do stále trvajúceho pracovného pomeru. Dcéra bude mať v decembri 2024 3 roky, čiže reťazové tehotenstvo už nestíhame. Máme v pláne druhé bábatko.

Ak by som otehotnela na začiatku roka 2025, zrejme by sa mi počítalo rozhodujúce obdobie z roka 2024 pre výšku materského.

Ktoré mesiace sa mi budú počítať pre výpočet vymeriavacieho základu?

Bude to od septembra 2024 až po niektorý z tých mesiacov kedy by som už potrebovala byť doma kvôli druhému pôrodu?

Resp. do kedy budem zvládať pracovať.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak nastúpite na materskú v priebehu roka 2025, rozhodujúcim obdobím bude celý rok 2024. Z tohto obdobia sa vylúči obdobie na rodičovskej dovolenke, prípadne PN.

Zjednodušene z príjmu od nástupu po RD do konca roka 2024, ak budete celý čas pracovať.

S prianím pekného dňa,
Lenka