Ako sa vypočíta výška mojej materskej dávky?

Zodpovedané
1. máj 2024

Dobrý deň,

som zamestnaná na TPP a mám 1200 EUR brutto. Pred mesiacom som sa zamestnala u iného zamestnávateľa, ktorý mi dáva 800 EUR brutto. V septembri nastupujem na MD.

Je možné, že sa mi materská bude počítať z oboch zamestnaní, keď bude splnená podmienka 90 dní?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ oba pracovné pomery trvajú a aj budú trvať, druhé zamestnanie neovplyvní výšku materskej, nakoľko z druhého zamestnania Vám pravdepodobne nevznikne nárok na materské. Z tohto zamestnania nebudete mať 270 dní nemocenského poistenia.

Ak by ste mali ešte iné nemocenské poistenie okrem prvého zamestnania za posledné dva roky, až vtedy by Vám mohol vzniknúť súbeh dvoch materských. Materské budete mať priznané a vypočítané z prvého zamestnania, ak v ňom splníte 270 dní nemocenského poistenia za posledné dva roky a pracovný pomer sa neukončí.

S prianím pekného dňa,
Lenka