Môžem poberať popri PN rodičovský príspevok a prídavky na dieťa?

Zodpovedané
5. jan 2023

Dobrý deň,

som na PN, ale už nie som zamestnaná. Odišla som na dlhodobú PN kvôli rizikovému tehotenstvu ešte predtým, ako som ukončila prácu. Syn sa narodil a lekár ma ešte stále ponechal na PN, lebo som mala komplikovaný pôrod. PN ukončím budúci týždeň, o RP a prídavky som už požiadala pred mesiacom.

Môžem poberať popri PN rodičovský príspevok a prídavky na dieťa?

Ak áno, bude mi to vyplatené už tento mesiac, kedže som ešte PN neukončila?

Ďakujem

Dobrý deň,

je možné súbežne poberať rodičovský príspevok aj PN, či je PN ukončená, alebo nie.

S prianím pekného dňa,
Lenka