3 protismerné sedačky

Zodpovedané
27. okt 2022

Dobrý deň,

prosím o radu.
Autá: Octavia 3, WV Touran
3 deti: takmer 5 ročný (2x Axkid minikid v oboch autách) 120cm, 19,5kg; 2 ročný (Axkid one prehadzujeme) 14kg a takmer 5 mesačný 8kg (Britax romer baby safe plus).
Keďže najmenší syn je macko, vyzerá to tak, že vajce vydrží tak max do roka, v čo pevne verím, že už bude stabilne sedieť. No už teraz sa pozeráme po novej sedačke, či dvoch, na sume nezáleží (u mňa sa na sedačke nešetrí). Problém vidím najmä oktavku, kde aj teraz sa ledva zmestím medzi Axkidy (vajce je vpredu). Rada by som zostala aj u 5-ročáka v protismere (zvažujem Klippan opti). Ktoré sedačky sú najužšie a mohli by sme sa po nich poobzerať? Prosím, máte pre mňa nejaké ďalšie typy?

Ďakujem!

Dobrý deň,

v aute VW Touran by ste problém s autosedačkami nemali mať, keďze sedadlá v zadnom rade sú rovnocenné. V Octavii neodporúčam použitie protismernej autosedačky s pripojením na Isofix, zbytočne Vám uberá miesto. Autosedačku s pripevnením bezpečnostným pásom auta viete položiť úplne na okraj sedadla, až takmer k dverám, aby ste získali priestor navyše, čo so sedačkou, ktorá sa upevňuje isofixom, nie je možné.

Pri najstaršom synovi by som volila Klippan Century, s nosnosťou do 25kg, vydrží do výšky cca 130-135cm. Klippan Opti 129 má síce nosnosť až do 32kg, ale na výšku vydrží cca do 125cm, tak ako Axkid Minikid.

Prostrednému môžete nechať Axkid Minikid, najmladšiemu Joie Steadi. Je to najužšia pokračovacia sedačka, s nosnosťou do 18kg v oboch smeroch. Je vhodná aj na upevnenie na sedadlo spolujazdca. Nevýhodou je menej miesta na nohy než iné protismerné sedačky.

V každom prípade toto odporúčanie je len orientačné, najlepším riešením by bolo navštíviť špecializovanú predajňu s autosedačkami a vyskúšať si usporiadanie autosedačiek priamo vo Vašom aute.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek