Aké sú najlepšie sedačky 360°?

Zodpovedané
9. sep 2021

Dobrý deň,

hľadám sedačku s otočením 360° kvôli pohodlnému nakladaniu. Syn má ešte len 5 mesiacov.

Aké sú najlepšie sedačky 360°?

Mám hľadať ešte vajíčko, alebo už sedačky čo sú podľa výrobcu vhodné od narodenia?

Vzadu v aute mám dosť šikmé sedadlá.

Bude problém s Isofixom?

Ďakujem

Dobrý deň,

Váš synček je ešte maličký, preto by som hľadala ešte vajíčko s možnosťou otočenia o 360° .

Túto možnosť ponúkajú napríklad autosedačky:

Autosedačka Maxi-Cosi Pebble 360

Autosedačka Maxi-Cosi Pebble 360​​je vhodná pre deti od narodenia do cca 15 mesiacov (0 - 13 kg, do 83 cm). Je kompatibilná s otočnou základňou Maxi-Cosi FamilyFix 360.

Autosedačka Maxi-Cosi Coral 360

  1 skúsenosť

Autosedačka Maxi-Cosi Coral 360​​ vďaka odnímateľnému mäkkému nosiču vážiacemu iba 1,7 kg sa prenos dieťaťa v autosedačke stane jednoduchší a pohodlnejší.

Pokiaľ by ste si zakúpila jednu z týchto dvoch autosedačiek, tak následne potom by ste mohli na rovnakú základňu FamilyFix 360 nakliknúť autosedačku Maxi-Cosi Pearl 360 (do 105 cm).

Ďalšou podobnou voľbou sú autosedačky Britax z rady iSense so základňou iSense Flex Base:

Autosedačka Britax Römer Baby-Safe 3 i-Size

Autosedačka Britax Römer Baby-Safe 3 i-Size bola vyrobená v Nemecku. Je vhodná od narodenia do 15 mesiacov.

Autosedačka Britax Römer Dualfix iSense

Autosedačka Britax Römer Dualfix iSense vychádza z obľúbeného ADACom oceneného modelu Dualfix M i-Size. Je vybavená inovatívnym osvetlením. Je určená pre deti od 3 mesiacov do 4 rokov.

Na jednu základňu by ste naklikla najskôr vajíčko Baby-Safe 3 i-Size a následne, keď dieťatko z vajíčka vyrastie, tak na tú istú základňu môžete nakliknúť pokračovaciu autosedačku Dualfix iSense.

Odporúčam však pred kúpou autosedačky Britax odskúšať vzhľadom na Vaše šikmé sedadlá v aute.

Pokiaľ by ste autosedačky meniť nechceli a chceli by ste, aby Vám jedna autosedačka vydržala čo najdlhšie, odporúčame jednu z týchto autosedačiek. Obsahujú novorodeneckú vložku:

Autosedačka Joie i-Spin 360

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie i-Spin 360 je sedačka, ktorá sa dá použiť v smere a proti smeru jazdy. Pre použitie proti smeru jazdy - od narodenia až do výšky 105 cm. A pre použitie v smere jazdy od veku 15 mesiacov (min. 76 cm výšky) do výšky 105 cm.

Autosedačka Nuna PRYM

Autosedačka Nuna PRYM je ľahko ovládateľná vďaka možnosti natočenia o 360 stupňov a zároveň bezpečná, vďaka použitiu špičkových tlmiacich materiálov. Použitie proti smeru jazdy je pre výšku 40 - 105 cm. Použitie v smere jazdy je pre výšku 76 - 105 cm.

Ak hľadáte pre svoje dieťatko čo najpohodlnejšiu (autosedačka má najväčší sklon na ležanie) a najbezpečnejšiu autosedačku a nemáte vymedzený finančný strop, tak odporúčame autosedačku:

Autosedačka BeSafe iZi Turn i-Size

Autosedačka BeSafe iZi Turn i-Size je flexibilná otáčacia autosedačka pre batoľatá. Proti smeru jazdy je určená pre deti s výškou od 61 cm do 105 cm a po smere jazdy od 88 cm do 105 cm. Táto detská autosedačka s funkciou plnej rotácie 360 ​​° umožňuje pohodlné vloženie a vybratie dieťaťa z autosedačky v akejkoľvek pozícii.

Prajeme šťastnú ruku pri výbere autosedačky a nezabudnite nás odoberať, aby Vám neunikli žiadne novinky zo sveta autosedačiek 🙂

S prianím pekného dňa,
Simonka
poradkyňa pri výbere
Kočíky a autosedačky na www.babytrend.sk
Facebook: Babytrend.sk.