Akú autosedačku vybrať?

Zodpovedané
22. jún 2022

Dobrý deň,

prosím vás, pomôžte mi vybrať autosedačku pre synčeka 🙏 riešime to prvýkrát a vôbec nevieme, akú vybrať, máme auto Volkswagen Passat B-6.

Požiadavky :

  • ISOFIX
  • Otočná (ak nie 360’, tak aspoň aby bola aj protismerná aj posmerná)
  • Od 9-18 kg , nechcem veľké rozpätie (napr.0-36kg)
  • A hlavne aby mala sklon ako vo vajíčku cca, keďže syn stále spí v aute (má 9 kg a 74 cm), používame vajíčko, ktoré máme z 3 kombinácie, ale to nie je vôbec bezpečne podľa mňa, má úplne zalomenú hlávku 😏 a chceme ísť na dlhšiu trasu tak určite chcem poriešiť už autosedačku.

Premýšľame nad Cybex Sirona M size, Joie i spin 360, Zopa (neviem aký typ) , Britax Römer (tiež neviem aký typ).

Ďakujem pekne za radu

Dobrý deň,

ak hľadáte autosedačku, ktorá bude otočná, s isofixovou základňou, vložkovo riešená tak, aby synčekovi dobre sedela a zároveň, aby dobre sadla aj do Vášho auta, je z vyššie spomínaných Joie i-Spin 360 výborná voľba.
Je to otočná sedačka s pripojením na Isofix a nastavením do 6 polôh. Je využiteľná v oboch smeroch, nosnosť má do 19 kg, má variabilnú vložkovú výplň. 5 bodové integrované pásy má taktiež až do 19kg a dokáže vyrovnať sklon aj na šikmých sedadlách.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek