Aký máte názor na autosedačku Cybex Solution B-fix 2020?

Zodpovedané
12. aug 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom autosedačky Cybex Solution B-fix 2020. V aute máme Isofix a aj top tether. Dieťa má 14 kg. Cenové rozpätie do 250 eur.

Aký je Váš názor na túto autosedačku?

Ďakujem

Dobrý deň,

nepíšete aké staré a vysoké je dieťa. Ak má menej ako 3 roky, alebo menej ako 100 cm, tak o kategórii 15 - 36 kg ani neuvažujte. Tam by som potom poradila radšej napr. Joie Bold alebo Britax-Römer Evolva 1-2-3 SL SICT.

Autosedačka Joie Bold

Autosedačka Joie Bold je pre skupiny I, II a III do vozidla inštalovaná uchytením na Isofix, TopTether plus a automobilovým pásom. Vždy je potrebné upevniť všetky tieto 3 spôsoby zároveň.

Britax Römer Evolva 123 SL SICT

Autosedačka Britax Römer Evolva 123 SL SICT ponúka pokročilé bezpečnostné prvky, flexibilitu a prvotriedny vzhľad. Je vhodná od 9 kg do 36 kg. Môže byť nainštalovaná do väčšiny automobilov - so systémom Isofix alebo bez neho.

Ak spĺňa limit 3 - 3,5 roka a 100 cm, môže byť už aj 15 - 36 kg. Autosedačka Cybex Solution B-Fix nie je úplne zlá ale testovo nie je najlepšia.

Autosedačka Cybex Solution B-Fix

Autosedačka Cybex Solution B-Fix je vhodná pre deti od 3,5 roka do približne 12 rokov (od 15 do 36 kg). Pre dodatočnú bezpečnosť a stabilitu sa do vozidla pripevňuje pomocou západiek (latch).

Ak máte rozpočet do 250 eur, tak tam sa dajú vybrať už aj lepšie. Pozrite tieto:

  • Klippan Wego - jej výhoda je polohovateľnosť a to, že s rastom do výšky rastie aj do šírky.
  • Axkid Bigkid 2 Premium - nerozširuje sa, takže Vám zas nezaberie veľmi veľa miesta v aute. Tiež má polohovanie.
  • Cybex Solution S i-fix - spĺňa už novú i-size normu, polohuje sa len povytiahnutím na Isofix (kedy sa operadlo nakloní troška dozadu) a polohuje sa hlava do záklonu.

Autosedačka Klippan Wego

Autosedačka Klippan Wego je Isofixová autosedačka pre deti od 15 - 36 kg (kategória II a III). Klippan je fínskou značkou. Autosedačka sa dá zakúpiť bez Isofixu ako Klippan ES06 v lacnejšom prevedení.

Autosedačka Axkid Bigkid 2 Premium

Autosedačka Axkid Bigkid 2 Premium je vylepšenou verziou autosedačky Axkid Bigkid a je schválená pre váhu 15 - 36 kg. Umožňuje cestovať dieťaťu až do výšky 150 cm. Obsahuje brušný pás.

Autosedačka Cybex Solution S i-fix

Autosedačka Cybex Solution S i-fix rastie spoločne s dieťaťom od 3 do 12 rokov a prispôsobuje sa jeho meniacim potrebám. Je certifikovaná podľa najnovšieho bezpečnostného štandardu UN R129/03, ktorého súčasťou je aj testovanie autosedačiek pri bočných nárazoch.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute