Autosedačka od 15 kg - Britax alebo BeSafe

Zodpovedané
21. aug 2022

Dobrý deň,

kupujeme synovi novú sedačku a nevieme sa rozhodnúť. Má tri roky, sedí v smere jazdy, počas jazdy zvykne spať. Chceme čo najbezpečnejšiu, pohodlnú, na isofix, cena nerozhoduje.

Odporúčate skor Britax kidfix alebo BeSafe izi flex fix?

Ďakujem krásne

Dobrý deň,

chýbajú mi údaje o výške a váhe syna, a v akej autosedačke sa vozí momentálne.

V prípade, že by ste ešte chceli využiť pútanie dieťaťa 5 bodovými integrovanými pásmi a dobrú polohovateľnosť autosedačky, odporúčam Joie Bold. Je to autosedačka v smere jazdy, polohovateľná. Pútanie 5-bodovými integrovanými pásmi je možné až do 25 kg (cca 125 cm). Pre jej upevnenie v aute je potrebné použiť súčasne pás auta, Top tether aj Isofix.

Autosedačky od 15 kg už nie sú tak polohovateľné ako autosedačky pre menšie deti. V prípade, že má syn viac ako 100cm, odporučila by som vzhľadom k spánku niektoré z nasledujúcich modelov:

  • Nuna AACE LX - pohodlná autosedačka kategórie i-Size do 150 cm, pri upevnení systémom Isofix môžete nastaviť sklon pre nájdenie ideálnej polohy. So zdvíhaním hlavovej opierky sa aj jemne rozširuje do strán, ventilačné panely pomáhajú navodiť príjemnú klímu.

  • Avionaut MaxSpace - pohodlná, polohovateľná autosedačka s vysokou chrbtovou opierkou. Reálne vydrží do 160cm výšky dieťaťa.

  • Axkid Bigkid 2- bezpečná, polohovateľná, medzi nohami má vodič na správne vedenie pásu, taktiež ako Avionaut Maxspace disponuje vysokou chrbtovou opierkou, takže poslúži dieťaťu naozaj dlhé obdobie.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek