Britax alebo Kinderkraft?

Zodpovedané
16. jún 2022

Dobrý deň,

mám 9 mesačného synčeka, 8kg. Začíname sa obzerať po autosedačke, keďže vajíčko nám už bude pomaly malé.

Rozhodujeme sa medzi Britax-RÖMER DUALFIX 2 R, alebo KinderKraft autosedačka XPEDITION ISOFIX. Cenovo nás láka Kinderkraft, len neviem, či je dostatočne bezpečná, dobrá a podobne.
Synček je veľmi útly a kinderkraft má aj výplň podobnú ako vo vajíčku. Teda viem si to "prispôsobiť " jeho postave. Obe sú otočné o 360°, čo je pre nás dôležité. Taktiež by tá sedačka mohla vydržať čo najdlhšie s dieťatkom.
V okolí má väčšina britax, tak sa neviem rozhodnúť.

Aj keď si myslím, že keď bude väčší, aj tak sa budeme musieť obzerať ešte po inej variante.

Ďakujem za rady a postrehy

Dobrý deň,

autosedačku Kinderkraft Xpedition Isofix neodporúčam z viacerých dôvodov:

  • spĺňa len základnú normu, ktorá je dosť benevolentná, bez testovania bočného nárazu,
  • ak by aj prešla ďalšími testami, výsledky z bezpečnosti by boli pravdepodobne podpriemerné (autosedačky z kat. 9-36kg, 0-36kg majú takmer vždy podpriemerné bezpečnostné hodnotenie,
  • autosedačka vydrží do výšky dieťaťa cca 130cm, potom mu budete musieť aj tak kúpiť ešte jednu sedačku z kat. 15-36kg
  • neuvádzate, aké máte auto - pre upevnenie tejto sedačky je potrebný okrem Isofixu aj Top tether (pri otáčaní autosedačky je potrebné ho odpojiť a potom opätovne zapojiť).

Britax Römer Dualfix 2 R je kvalitná, bezpečná autosedačka, otočná, s nosnosťou do 18kg, a s možnosťou jazdy v protismere až do konca nosnosti. Odporúčam však do nej dokúpIt´Britax Römer zmenšovaciu vložku (označovanú ako novorodenecká vložka), aby sa vyplnil priestor v sedačke a nebola dieťatku príliš veľká, nakoľko v samotnej sedačke chýbajú zmenšovacie vložky. Pri výbere autosedačky je potrebné prihliadať aj na sklon sedadiel, ak sú príliš šikmé, v tejto sedačke bude dieťatku počas spánku padať hlava na hruď.

V prípade šikmých sedadiel by som odporučila Joie i-Spin 360. Je to otočná sedačka s pripojením na Isofix a nastavením do 6 polôh. Je využiteľná v oboch smeroch, nosnosť má do 19 kg, má variabilnú vložkovú výplň. 5 bodové integrované pásy má taktiež až do 19kg a dokáže vyrovnať sklon aj na šikmých sedadlách.

Ako píšete, keď bude synček väčší, určite budete ešte kupovať minimálne jednu sedačku z kat. 15-36kg, bez ohľadu na to, či kúpite teraz sedačku s nosnosťou do 18kg alebo do 36kg.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek