Je autosedačka Safety First Eversafe bezpečná?

Zodpovedané
11. júl 2020

Dobrý deň,

hľadám autosedačku do 100 eur a do 36 kg. Páči sa mi Safety First Eversafe, lebo sa dá nastavovať opierka hlavy. Chrbtová opierka sa dá odňať a slúži potom ako podsedák.

Je táto autosedačka bezpečná?

Je nutné mať autosedačku za 300 eur, ak chcem mať dieťa chránené?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

sedačka Safety 1st Ever Safe je jemne povedané - šrot. Nekvalitná, nepohodlná, tvrdá, nebezpečná (ó aká irónia ten názov značky).

Nepíšete aké staré je dieťa, takže konkrétnu autosedačku poradiť neviem. Každopádne 100 eur na 10 rokov používania autosedačky.

Fakt nie ste ochotná dať viac ako 10 eur ročne za život a zdravie svojho dieťaťa? Chápem, že nie vždy sa dá ale skúste ušetriť na nepotrebnejších veciach a do autosedačky aspoň troška investujte.

Okrem toho podsedák dieťa nechráni nijako. Slúži len na podvihnutie dieťaťa, aby ho pás pri nehode neuškrtil.

Crash testy ale ukazujú, že dieťa veľmi ľahko z pásu vykĺzne ak je len na podsedáku. Čo najdlhšie (pokojne aj do tých 150 cm = 11 - 12 rokov) používať autosedačku.

Autosedačka Safety 1st Ever Safe

Autosedačka Safety 1st Ever Safe je univerzálna rastúca autosedačka určená pre deti 9 – 36 kg, skupiny 1/2/3.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute