Kedy môžem vybrať vložku pod ritkou vo vajíčku Britax?

Zodpovedané
29. jún 2022

Dobrý deň,

máme vajíčko Britax romer primo 2016 a chcela by som vedieť, kedy môžem dať preč vankúšik spod ritky? Za hlavičkou určite nechám, ale syn má hlavičku už celkom vysoko a neviem, či je bezpečné dať preč spodný vankúšik.

Rovnako sa neviem dočítať ani na oficiálnej stránke, či má vajíčko výškové obmedzenie alebo iba na kilá - je do 13kg a 13m.
Syn bude mať 4 mesiace a vyše 65cm.

Ďakujem.

Dobrý deň,

ak potrebujete dieťatko vo vajíčku usadiť nižšie, môžete vankúšik vybrať.

Nie všetky autosedačky, resp. vajíčka majú uvedené výškové obmedzenie. Tento údaj je väčšinou orientačný, keďže každé dieťatko ma iný pomer dĺžky trupu a nôh.

Najdôležitejšim údajom je maximálna nosnosť vajíčka ako aj to, aby dieťa vajíčko neprerástlo na výšku - hlava nesmie prečnievať cez horný okraj vajíčka, a taktiež ramenné pásy nesmú začínať nižšie než 2cm pod pleciami.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek