Ktorá autosedačka bez Isofixu sa dá uchytiť na prednom sedadle?

Zodpovedané
21. aug 2020

Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť ohľadom výberu autosedačky. Momentálne máme Joie i-spin 360 a čakáme druhé babo, ktoré ju zdedí. Ročná dcérka má 80 cm a váži 10 kg. Pri narodení druhého bábätka bude mať 1 rok a 5 mesiacov. Potrebovali by sme autosedačku v smere jazdy, ktorá sa dá uchytiť bez Isofixu na prednom sedadle. V budúcnosti by sme ju chceli na zadnom sedadle uchytiť s Isofixom a Top Tetherom.

Pozeráme po značkách Joie a Britax Römer v kategórii 9 - 36 kg.

Ktorú by ste nám vy odporúčali?

Ďakujem za odpoveď

Dobý deň,

novorodenca by som do Joie i-Spin Safe nedávala. Je to síce kategória 0 - 18 kg, ale pre také malé bábätko nie je vhodná bezpečnostne a ani aj ergonomicky.

Autosedačka Joie i-Spin Safe

Autosedačka Joie i-Spin Safe je protismerná varianta autosedačky i-Spin 360. Zachováva výhody tohto modelu, ale zároveň kladie ešte väčší dôraz na bezpečie dieťaťa.

Autosedačka s Top Tetherom, ktorá by sa dala uchytiť aj bez neho nie je (aspoň nie z tých kvalitných).

Joie Bold potrebuje za každých okolností Isofix, Top Tether aj pás auta. Bez Isofixu ani bez TT ju nenainštalujete.

Autosedačka Joie Bold

Autosedačka Joie Bold je pre skupiny I, II a III do vozidla inštalovaná uchytením na Isofix, TopTether plus a automobilovým pásom. Vždy je potrebné upevniť všetky tieto 3 spôsoby zároveň.

Od Britaxu by pre Vás prichádzala do úvahy Britax-Römer Evolva 1-2-3 SL SICT, ktorá sa upevňuje buď len pásom auta alebo isofixom a pásom auta.

Britax Römer Evolva 123 SL SICT

Autosedačka Britax Römer Evolva 123 SL SICT ponúka pokročilé bezpečnostné prvky, flexibilitu a prvotriedny vzhľad. Je vhodná od 9 kg do 36 kg. Môže byť nainštalovaná do väčšiny automobilov - so systémom Isofix alebo bez neho.

Avšak ja by som spravila vo Vašom prípade nasledovné - dcérku nechať v i-spin až kým bábo nevyrastie z vajíčka (kvalitného). Ideálne stále v protismere a neskôr, keď pôjde bábo do i-spin (až keď vyrastie z vajíčka) by som ju dala do 9 - 36 kg.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute