Autosedačka na sedadlo spolujazca - 3 deti v aute

Zodpovedané
17. mar 2023

Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť autosedačku na sedadlo spolujazca do druhého auta Renault Clio, cenovo max.400€.

Vzadu mám dve sedačky na isofixe Britax Romer Advansfix II a Petite&Mars Reserval pre dve deti - 3 a 5 ročné (obaja 15kg) a tretie ešte vozím vo vajíčku (necelých 9kg) na prednom sedadle, ktoré potrebujem pomaly vymeniť.

Rozmýšľam, či na predné sedadlo dat najmladšieho v protismere alebo najstaršieho v smere a podľa toho vybrať tretiu autosedačku, prípadne vymeniť Petite&Mars ešte za inú.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak sa rozhodnete dať na predné sedadlo najstaršie dieťa, je potrebné aby okrem váhového limitu spĺňal aj výškový (min. 100cm).

Väčšina autosedačiek kat. 15-36kg sa dá používať aj bez priojenia na Isofix, teda je možné ich upevniť aj na predné sedadlo:

  • Avionaut MaxSpace - pohodlná, polohovateľná autosedačka s vysokou chrbtovou opierkou. Reálne vydrží do 160cm výšky dieťaťa. Má príjemný poťah a dodatočnú oporu krčnej chrbtice.

  • Axkid Bigkid 2- bezpečná, polohovateľná, medzi nohami má stredové vedenie dolného pásu. Taktiež ako Avionaut Maxspace disponuje vysokou chrbtovou opierkou, takže poslúži dieťaťu naozaj dlhé obdobie.

V prípade, že sa rozhodnete umiestniť na sedadlo spolujazdva autosedačku pre najmladšie dieťa, je potrebné pri výbere myslieť na to, že musí ostať pre vodiča zachovaný výhľad do spätného bočného zrkadla. V tom prípade odporúčam Joie Steadi. Dá sa upevniť v oboch smeroch a je úsporná na miesto, je vhodná aj do áut s krátkymi bezpečnostnými pásmi. Má nosnosť do 18kg v oboch smeroch. Vďaka svojej veľkosti je vhodná aj na upevnenie na sedadlo spolujazdca.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek