Ktorá autosedačka/vajíčko sa oplatí kúpiť aj do budúcnosti

Zodpovedané
28. aug 2022

Dobrý deň,

plánujeme kúpiť vajíčko, pričom premýšľame o tom, ktoré je naozaj bezpečné a zároveň by napr. izofixová základňa bola použitelná aj do budúcnosti.

Mali sme na muške Britax Romer i-Sense, základňa je otočiteľná o 180 stupňov a teda je použiteľná len v protismere, pričom ak by sa dokúpila potom autosedačka dualfix od britaxu, tak je využiteľná len v protismere - alebo by bolo treba zasa dokúpiť 360stupňovú základňu, aby dieťa neskôr mohlo sedieť v smere jazdy.

Aké sú Vaše skúsenosti, je to dobrá voľba, alebo máme ísť iným smerom? Je pre nás dôležité, aby bolo dieťa čo možno v naj bezpečí a zároveň samozrejme nechcem kúpiť niečo, čo je zbytočne predražené a už o pár mesiacov nepoužitelné.

Vopred vďaka

Dobrý deň,

Britax Römer Baby-Safe iSense je kvalitné vajíčko, ktoré je možné v aute upevniť buď prostredníctvom bezpečnostného pásu vozidla, alebo s použitím základne Flex base iSense. Pri použití základne je vajíčko polohovateľné aj otočné. Plusom je aj funkcia osvetlenia. Mne osobne prekáža 5 bodové pútanie integrovanými pásmi, pri menších bábätkách môžu bedrové pásy prekážať pri správnom usadení. Na základňu je možné neskôr upevniť pokračovaciu sedačku Britax Römer Dualfix iSense Bundle Flex iSense, ktorá bude otočná o 360 stupňov, nie je potrebné kupovať inú základňu.

Výborný modulárny systém (vajíčko + základňa + pokračovacia sedačka), ktorý taktiež odporúčam, ponúka firma Nuna. Nuna Arra Next je bezpečné, kvalitné vajíčko s nízkou hmotnosťou, kvalitným poťahom a s výborne riešenou vložkou. Na isofixovej základni Nuna Base Next je možné ho polohovať aj otáčať. Bez použitia základne ho však nie je možné v aute upevniť.

Keď dieťatko vyrastie z vajíčka, na základňu je možné zakúpit pokračovaciu sedačku Nuna Todl Next. Je to otočná autosedačka s nosnosťou do 19kg, kvalitným poťahom, s vložkou z merino vlny. Sedačka je polohovateľná a pekne sadne aj na šikmé sedadlá v aute.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek