Otočná autosedačka

Zodpovedané
31. okt 2022

Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť pri výbere autosedačky pre 17-mesačnú dcéru (80cm, 9,5kg). Doteraz bola vo vajíčku, rada by som pokračovala v protismernom vození s možnosťou neskôr prejsť na vozenie v smere jazdy. Máme staršie auto Audi A3 Sportback (2007), ktoré má ale isofix. Ideálne by sa autosedačka dala otáčať, kvôli jednoduchšiemu nastupovaniu. Pozerala som značky Cybex a Britax, ale nie som si istá, ktorý typ by bol vhodný. Je pravda, že Cybex je menej pohodlný? Rozpočet máme do cca 600 eur, hlavne aby bola autosedačka bezpečná a pohodlná, nakoľko cestujeme často, obzvlášť dlhšie vzdialenosti. Budem vďačná za akýkoľvek tip.

Ďakujem.

Dobrý deň,

pokračovacie autosedačky značky Cybex a Britax Römer sú kvalitné a bezpečné, ich nevýhodou je nedostatočný sklon na šikmých sedadlách a vo viacerých modeloch absencia zmenšujúcich vložiek.

Pri Vašom rozpočte by som volila autosedačku, ktorá poskytne dieťaťu pohodlie a bezpečie nielen vďaka dostatočnému vložkovému vybaveniu, ale aj sklonom, vďaka ktorému sa mu v sedačke bude dobre cestovať aj oddychovať.

  • BeSafe iZi Turn i-Size je polohovateľná a otočná sedačka s pripojením na Isofix s unikátnou základňou so zabudovanoou vodováhou, vďaka ktorej bude základňa v akomkoľvek automobile v ideálnej polohe. Viacdielna vložka poskytne variabilitu pri správnom usadení dieťatka. Sedačka je využiteľná v oboch smeroch, nosnosť 18 kg.

  • Nuna Todl Next je otočná autosedačka s nosnosťou do 19kg, kvalitným poťahom, s vložkou z merino vlny. Variabilná vložka a zabudované ventilačné panely zvyšujú komfort a pohodlie dieťaťa. V aute sa upevňuje systémom Isofix, je možné ju používať v oboch smeroch. Sedačka je polohovateľná v 5 pozíciach a pekne sadne aj na šikmé sedadlá v aute. K tejto sedačke je však potrebné kúpiť základňu Nuna Base Next, nie je jej súčasťou.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek