Autosedačka alebo vajíčko pre väčšie dieťa

Zodpovedané
2. feb 2023

Dobrý deň,

potrebovala by som nájsť vhodnú pokračovaciu autosedačku.
Naša malá bude mať 7mesiacov, no ešte samostatne nesedí. Do vajíčka (Cybex aton M) sa nám už nevojde, resp.je tam natlačená a nechce tam byť, keďže má momentálne 10,5kg a 80cm.

Potrebovali by sme teda niečo vhodné na sporadické presuny - cca 20km, ale čo by nám poslúžilo aj dlhšie, nie pár mesiacov.
Ja mám auto s isofixom a manžel bez, takže asi skôr sedačku, ktorá by sa dala použiť aj bez isofixu.

Ďakujem

Dobrý deň,

osobne by som Vám poradila využiť ešte vajíčko, mala som presne ten istý model, dcéra ho využila, kým nemala 12,7kg a 84cm, pričom na výšku mala ešte vo vajíčku značnú rezervu. Samozrejme každé dieťatko je proporčne inak stavané, ak máte vo vajíčku ešte zmenšovaciu vložku, vyberte ju, získate tak ešte väčší priestor.

V prípade, že sa už rozhodnete pre sedačku, odporúčam Klippan Kiss 2 Plus. Je to protismerná autosedačka s integrovaným vajíčkom, s celkovou nosnosťou do 18 kg a so základňou, ktorá sa dá upevniť v aute systémom Isofix, alebo pripútať bezpečnostným pásom auta. Zárukou bezpečnosti je úspešný Plus Test (extrémne náročný test autosedačiek). Vajíčko má navyše integrované kolieska a výsuvnú rukoväť, teda je možné ho prenášať ako cestovný kufor.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek