Pokračovacia sedačka

Zodpovedané
27. okt 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať. Momentálne mám vajíčko Cybex Aton 5. No začínam uvažovať nad pokračovacou sedačkou. Malá má 7 mesiacov, začína už sedieť sama. Momentálne má 74 cm a niečo cez 9 kg. Chcela by som na vianoce kúpiť autosedačku s Isofixom, nakoľko máme škoda Octavia 2. A rada by som išla do tých 200-300 eur. Vedeli by ste mi poradiť prosím?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

v rozpočte odporúčam Graco Ascent. Je to protismerná autosedačka s nosnosťou do 19kg, polohovateľná do 6 pozícií sklonu. Do auta sa upevňuje prostredníctvom isofixovej základne Graco IsoFamily. Je vhodná aj do áut so šikmým sklonom sedadiel. Jej bezpečnosť je potvrdená úspešným Plus Testom (extrémne náročný švédsky test autosedačiek).

V prípade jemného navýšenia rozpočtu môžete pozrieť aj Joie Stages Isofix. Je to kvalitná, polohovateľná (má 7 polôh v oboch smeroch) autosedačka s isofixovou základňou. Protismer je možné využiť do 18 kg, tak ako aj 5 bodové zapínanie. V smere jazdy má nosnosť 25 kg. Spolu so zdvíhaním hlavovej opierky do výšky sa aj jemne rozširuje v ramenách. Dobre sadne aj na šikmé sedadlá.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek