Autosedačka pre drobné dieťa

Zodpovedané
12. nov 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať. Momentálne máme vajíčko z 3 kombinácie cybex balios M. Vajíčko je pre dcérku už malé, nepohodlné. Dcérka má 7,5 mesiaca začína už sedieť sama. Má 68 cm a 8,5 kg. Chcela by som si jej kúpiť na Vianoce autosedačku do 25-36 kg,pútanie na pásy aj na Isofix alebo len na Isofix,môže byť aj otočná. Cena do 300-350 eur. Vedeli by ste mi poradiť prosím?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

neviem, ktorý konkrétny model vajíčka pre dcérku máte, ale ak sa jedná o vajíčko značky Cybex, nemôže byť pri daných mierach dcérke malé.

Nemá ani dostatočnú výšku ani vek na prechod do pokračovacej autosedačky. Pokým dieťatko samé nesedí aspoň dva mesiace a nemá dostatočne spevnený chrbátik, je použitie autosedačky naozaj nežiaduce, neposkytne dieťatku dostatočnú oporu ani ochranu, a má nepriaznivý vplyv na vývoj chrbtice.

Odporúčam využiť vajíčko ešte aspoň tie dva mesiace, následne vyberajte autosedačky z kategórie 0-18kg, napr. Joie i-Spin 360. Otočná autosedačka s pripojením na Isofix a nastavením do 6 polôh, je využiteľná v oboch smeroch, nosnosť má do 19 kg, vyrovná aj sklon šikmých sedadiel. Obsahuje zmenšujúce vložky, ktoré budete určite potrebovať, aby nebola dcérke autosedačka príliš veľká. Aby dcérke dobre sadla, mala by mať výšku aspoň 73-74cm.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek