Vajíčko Cybex Cloud Z/Z2 i-size

Zodpovedané
14. jan 2023

Dobrý deň,

zaregistrovala som že sa zvykne riešiť sklon sedadiel v aute v súvislosti so sedačkou alebo bázou na isofix.

Plánujeme kupit vajíčko Z alebo Z2 a k nemu aj základňu, je teda vhodna pre šikmé sedadla alebo rovné? Auto mame škoda karoq 2022.

Ďalej by som sa ešte rada opýtala na rozdiel medzi Z a Z2?

Ďakujem pekne za odpoveď.

Dobrý deň,

obe autosedačky patri do platinového radu značky Cybex.
V podstate najhlavnejším a jediným rozdielom (okrem ešte vylepšenej novorodeneckej vložky) medzi autosedačkou Cybex Cloud Z i-size a Cybex Cloud Z2 i-size je to, že novinku Cybex Cloud Z2 i-size možno polohovať aj v aute, zatiaľ čo Cybex Cloud Z i-size ide polohovať iba mimo vozidla.

Cybex Cloud Z2 i-size je možné v aute nastaviť do 2 polôh, čo môže pomôcť vyrovnať aj sklon šikmých sedadiel, najlepšie je však vyskúšať ho priamo v aute. S použitím isofixovej základne Cybex Base Z2 je možné ho aj otáčať. Vajíčko je možné upevniť aj bez základne, pomocou bezpečnostného pásu vozidla, kedy však už nie je otočné ani polohovateľné. Jeho nevýhodou je vyššia hmotnosť.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek