Vajíčko - šikmý sklon sedadla

Zodpovedané
6. okt 2022

Dobrý deň,

máme základňu na vajíčko a vajíčko ABC Design Hazel, namontoval som to do auta Škoda Fabia Combi III a zistil som, že sklon vajíčka a základne je príliš veľký, kvôli sklonu sedadiel ..
Viem to vykompenzovať nejakou podložkou, prípadne akú alternatívu mi odporúčate?

Ďakujem za radu.

Dobrý deň,

vajíčko v tomto prípade pútajte len pásom auta, vtedy si viete jemne prispôsobiť sklon vajíčka podľa potreby, prípadne môžete na vypodloženie použiť klin na to určený.

Ja osobne by som vajíčko vymenila. ABC Design Hazel nemá veľmi dobre spracovanú zmenšovaciu vložku, slabú ochranu hlavičky a vydrží veľmi krátko. Je vysoký predpoklad, že ho budete musieť neskôr meniť za väčšie vajíčko, keďze dieťatko ešte nebude samostatne sedieť dostatočne dlho na to, aby mohlo prejsť do pokračovacej autosedačky, no z vajíčka mu už bude trčať hlavička.

Odporúčam Cybex Aton S2 i-size. Jedná sa o kvalitné vajíčko podľa najnovšieho bezpečnostného štandardu, kompatibilné so sponou Sensorsafe pre ešte väčšie bezpečie. Je možné ho použiť bez základne a pripevniť bezpečnostným pásom auta, na šikmých sedadlách si potom viete vajíčko prispôsobiť tak, aby dieťatku hlava nepadala. Taktiež sa dá použiť s isofixovou základňou Cybex Base One, ktorú je na šikmých sedadlách v mieste Isofixu možné vypodložiť klinom. Vajíčko je dobre vložkovo riešené a vydrží až do výšky 87cm dieťaťa.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek