Vajíčko pre veľké 3 mesačné bábätko

Zodpovedané
15. jún 2022

Dobrý deň,

syn mal pred pár dňami 3 mesiace a váhu má 8kg. Celkovo je to veľký chlapček a výšku má zhruba do 70cm.
Pôvodne sme mali vajíčko z lacnej trojkombinácie, ale pripadá mi v ňom natisnutý a celkovo sa obávam o bezpečnosť takéhoto vajíčka po zhliadnutí videí od modrého koníka.

Vedeli by ste mi poradiť vajíčko, ktoré by sme využili na dlhšiu dobu aj pri jeho veľkosti? Používame klasické zapínanie pásom a nechcem príliš investovať do nového pokiaľ ho budeme kvôli váhe musieť aj tak čoskoro meniť.

Prípadne či už prejsť na iný druh sedačky ako je vajíčko?

Alebo sa dá zakúpiť niečo medzi vajíčkom a autosedačkou?

Čo by ste odporúčali v tejto situácii?

Ďakujem

Dobrý deň,

aj keď má Vaše dieťatko už teraz vyššiu váhu než je priemer, je málo pravdepodobné, že dosiahne nosnosť vajíčka skôr, než začne samé sedieť (keď sa začne viac pohybovať, prírastok váhy sa spomalí).

Odporúčam Klippan Dinofix - vajíčko, ktoré vydrží naozaj dlhé obdobie. Konštrukčne je riešené tak, že bezpečnostný pás auta, ktorým je vajíčko pripevnené, dieťatku neprekáža - pás vedený ponad nohy býva často u väčších detí dôvodom nespokojnosti. V prípade šikmých sedadiel sa dá vyrovnať sklon podložením vajÍčka Klippan klinom. Výhodou vajíčka sú aj variabilné výplne vo vložke, ktoré sa dajú pridať a odstrániť podľa potreby.

Ak hľadáte autosedačku na dlhšie obdobie, ktorá by nahradila vajíčko, tak odporúčam BeSafe iZi Turn B i-Size. Je to otočná autosedačka so škrupinou imitujúcou tvar a polohu vajíčka. Po vyrastení z nej môžete sedačku ďalej využívať až do hmotnosti 18 kg dieťaťa v protismere aj v smere jazdy. Z hľadiska bezpečnosti odporúčam zachovať čo najdlhšie jazdu v protismere.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek