Akú šatku pre predčasniatko?

Zodpovedané
15. apr 2022

Dobrý deň,

porodila som predčasne ani nie dvojkilové bábätko. Rozumiem, že bude dôležité ho klokankovať a mať väčšinu dňa na sebe niekoľko mesiacov. Keďže pre tieto detičky skôr neexistuje verzia nosiča, ktorý by mi viac vyhovoval (konkrétne sa mi páči šatkový nosič od Storchenwiege), tak hľadám asi šatku.

Existuje šatka, s ktorou sa veľmi ľahko a rýchlo manipuluje, netreba ju extra preväzovať a je z príjemného a mäkkého materiálu?

Mám 162 cm, momentálna váha okolo 50, inak 43.

Ďakujem

Dobrý deň,

na predčasniatka sú skvelé elastické šatky, s ktorými sa viaže kríž s kapsou von -

Je to veľmi jednoduchý úväz, ktorý si na sebe predviažete a dieťatko z neho viete vyberať a zase ho vkladať bez nutnosti rozväzovať šatku.

Elastických šatiek je na trhu veľa. My máme najmä v teplom počasí dobrú skúsenosť so značkou MINU, je veľmi príjemná. Vo väčšine elastikov býva dosť teplo, predsa len sú to tri vrstvy úpletu. MINU je v tomto veľmi príjemná (nakoľko už bude len teplejšie, zvážili by sme to pri výbere).

Tiež je tu možnosť zaobstarať si tenkú a úzku šatku (bavlnenú, hodvábnu, bambusovú) s gramážou okolo 205g/m2. Veľkosť 5 vám bude stačiť. Ak by ste narazili zo starších šatiek na Didymos Indio Thussy, Vatanai Tibet, tenká pruhovaná Hoppediz. Tieto sú super.

Ak by ste kupovali novú, značiek je naozaj veľa. Pozerajte hlavne tú gramáž - do tých 240 je to super. Šírka šatky nech je maximálne 70 cm, viac nie. Značky - Sestrice, Yako Yako, Oscha, Little Frog, Lenny Lamb, Vatanai. Je ich naozaj veľa.

Ak by ste potrebovali pomoc s výberom, kľudne nám napíšte a prebehneme to všetko spoločne a pomôžeme vám vybrať.

S pevnou šatkou sa viaže kríž s kapsou dnu - https://www.facebook.com/watch/?v=390578811604387

Čo sa týka nosičov, na malé bábätká sú výborné Storchenwiege, tiež Fidella Baby Size a náš Sestrice Carrier ONE, v ktorom mala naša zákazníčka aj 2,5 kilové bábätko. Šatka je na takéto malé detičky jednoznačne bezkonkurenčná a žiadny nosič sa jej nevyrovná.

Takže za nás - jednoznačne šatka. Keď bábätko trošku podrastie a budete chcieť prejsť na nosič (ideálne, keď bude mať tých 3,5 až 5 kg), výber sa vám veľmi rozšíri. Môžete nám potom opäť napísať. Poradíme vám, kde si môžete vyskúšať viacero nosičov a zistiť tak, ktorý vám a vášmu bábätku najlepšie sadne ♥

Vaše Sestrice