Poradíte mi nosič pre dvojmesačné bábo?

Zodpovedané
9. jún 2020

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom ergo nosiča pre dvojmesačné bábo s váhou 4 kg (veľkosť 56 - predčasniatko). Nemám veľa peniažkov a chcela by som niečo z bazáru do 50 eur. Našla som tam tieto značky Manduca, Kibi, Ergobaby.

Chcela by som nosič s polstrovaným bedrovým pásom a ramenami, keďže ma bolí chrbtica. Malého som skúšala v nosiči Rischino flexi (požičaný),
ale akosi sa mi zdá byť na neho veľký.

Nosič by som chcela využívať maximálne do 15 kg.

Ktorý mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

Vaše dieťatko je teraz tak veľké ako niektoré deti sa už rodia, preto treba na to prihliadať a v podstate hľadať nosič pre novorodenca.

Nosič Kibi Vám bude veľmi veľký (sedí deťom cca od klasických 4 mesiacov), Ergobaby má zas veľa rôznych typov - tu si len dajte pozor, aby ste nemali nosič so spevnenou chrbtovou opierkou (aby sa v ňom nedalo nosiť tvárou dopredu - to by bol neergonomický nosič). Z našich skúseností najlepšia a aj najpohodlnejšia by bola pre bábätko šatka - tá sa mu najlpšie prispôsobí. Nad ňou ste neuvažovali vôbec?

V Manduce aj v Ergobaby by ste museli mať novorodeneckú vožku, ktorá častokrát je deťom nepohodlná (tlačí ich, niektoré ich neprirodzene vystierajú alebo tlačia nôžky smerom dolu) a preto sú nespokojné v nosiči.

Z nosičov by Vám mohol sedieť nosič Storchenwiege - ten je poloviazací - viete ho stiahnuť na úplne minimum a popruhmi si ho upevníte okolo seba (https://www.modrykonik.sk/market/?cleanSort=fal...) alebo nosič Kokadi (lenže ten by už bol mimo limit). Šatku si myslím, že by ste vedeli nájsť aj do 50 €.

Treba pozerať šatky so strednou gramážou cca 240-260g/m2. S vyššou gramážou by sa Vám teraz zle pracovalo a viazalo (a bolo aj príliš teplo).
Ak budete mať ďalšie otázky, kľudne nám dajte vedieť, budeme sa snažiť poradiť čo najlepšie.

Pekný deň ešte želáme a všetko dobré!
za Sestrice
Barbora