Poradíte nosič s kríženými popruhmi pre 5 mesačného syna?

Zodpovedané
12. jan 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom vhodného nosiča pre 5 mesačného syna, ktorý váži 9 kg. Nosí veľkosť 68 - 74 cm.

Doteraz ho nosím v Rischino Flexible. Mám však pocit, že celá váha je na ramenách. Mäkký bedrový pás sa pod váhou už prehýba.

Chcela by som preto vyskúšať nosič s tvrdším bedrovým pasom. Ideálne s krízovými ramennými popruhmi, aby sa váha lepšie rozložila. Mám veľmi útlu postavu a nie som natoľko silná. Z doterajšieho nosenia mám už boľavé kríže a aj ramena.

Rozmýšľam nad Moyo cross už vo väčšej veľkosti.

Po akých nosičoch by som sa mohla ešte popozerať?

Ďakujem

Dobrý deň,

uvažujete správne, že pevnejší bedrový pás bude pre Vás už vhodnejší, lebo lepšie rozkladá váhu dieťatka a odľahčí ramenám.

Z nosičov, ktoré sú dostupné na trhu, majú pevnejší bedrový pás - náš Sestrice veľkosť Carrier by bola pre Vás vhodná a značka Moyo.

Pohodlnosť na chrbte závisí od tvaru ramenných popruhov, či sú vytvarované tak, aby boli blízko pri sebe. Ak sú vytvarované, vtedy nie je potreba ich krížiť. Alebo mať možnosť len krížených popruhov (tam je vtedy dobré si pozrieť, ako majú riešené nosenie na chrbte, či je to možné).

Ak už s nosením máte skúsenosť, odporúčame si požičať tieto nosiče z požičovne (napr. www.babywearhouse.sk) a vyskúšať si ich, porovnať, ako Vám budú pohodlné.
ďalšie dostupné značky sú BeLenka (tá má skôr mäkší bedrový pás), NoMa a Zumbucca - tam nevieme porovnať bedrové pásy, prípadne sa môžete informovať priamo u výrobcov, ak t nemajú napísané na stránke.

Ak si budete objednávať nosič cez eshop, doma si ho skúsite a ak nesadne, môžete ho do 14 dní vrátiť.

Ak by ste sa chceli ešte niečo spýtať, nech sa páči, kľudne nám napíšte na email.

Dúfame, že sme s našou odpoveďou boli nápomocné 🙂
pekný deň želáme,
za Sestrice
Barbora