Genetické vyšetrenie embrya pri mimotelovom oplodnení

lucinka12356
18. mar 2018

Ahojte, chcem sa spýtať či ste mali niektoré geneticke vysetrenie embrya.. My sme na stimulácii, už týždeň pichám Diphereline, zajtra mám dostať mrchu. 2x som otehotnela prirodzene, no vždy bol len ges.vacok bez plodu. 3x po druhej IUI biochemicke... Vsetky vysetrenia (genetika, hematologia, spermiogram, halosperm,...) všetko OK. Mam 22 a muž 25. Doporučili nám genetiku embrya no nie je to lacná záležitosť. Ďakujem

tanyja
18. mar 2018

My sme to absolvovali pred pár rokmi, drahé to je, vtedy to stálo 25.000SK, ale dalo nám to veľa - síce sa embryjko neujalo, ale aspoň sme vedeli, že máme šancu 50:50 , že budeme mať zdravé dieťa a dnes už má syn 8,5 roka.

katharines
18. mar 2018

@lucinka12356 a to v 22 rokoch riesis ivf?! Moj nazor je ten, ze geneticke testy ti aj tak nepomozu. Kvoli comu ste sa rozhodli pre ivf?

ingelika78
19. mar 2018

@lucinka12356 Ja som mala, mam 3 zmrazene blastocysty a na vsetky sme dali geneticke testy. Mam 39 rokov. Ale ako tu uz bolo vyssie napisane v 22-rokoch by som o IVF ani nahodou neuvazovala - cize vo Vasom veku urcite nie...

parvinka0001
19. mar 2018

Baby nie kazdy caka na dieta v neskorsom veku. Takze ked ma 22a chce dieta tak nech preto robi vsetko. Ja som zacala riesit v 23a doteraz nemam a budem mat 28 .takze radsej to riesit skor ako neskoro . Preto ti drzim palce

bubinko1506
19. mar 2018

My sme mali tiez. Vkladali geneticky zdrave embrya, ale vklad skoncil aj tak potratom dvojiciek, pricina nezistena. Pri dalsom ivf som mala preventivne fraxiparine, et nevysiel, ale po ket mame dvojicky.
Mate vysetrenu aj reprodukcnu imunologiu? Ivf a pgd/pgs je draha zalezitost. Ku komu chodis na hematologiu? Skus kontaktovat mudr. Drakulovu na Kramaroch, ma mnoho skusenosti s takymito pripadmi.

lucinka12356
autor
19. mar 2018

@tanyja 50:50 nie je stále?
@katharines kvôli opakovanému potratu a po vyskrabe nemôžem prirodzene otehotnieť... Riesime to už 3 roky... Aj na hystologii plodu nezistili nic..
@parvinka0001 a riešiš to cez nejaké centrum?
@bubinko1506 a pri prvom vklade ti robili et? Vsak ono sa to posuva o mesiav noe keďže sa to vyše 2tyzdnov len vysetruje a potom mrazi ci to zle chápem? Na reprodukčnu sme objednaný už vyše roka... Do Nitry... Na Hematologii som bola v BB v Roosveltovej a teraz za dva tyzdne este idem na doplnkové do MT na syndrom lepivych dosticiek.. V Heliose vravia ze fraxiparin aj mne daju preventivne. .. Preto odporucili ivf keďže nevedia zistit príčinu potracania a uz aj neotehotnenia dvoch mladych a zdravych ludi.

tanyja
19. mar 2018

@lucinka12356 nie, nie je tak stale. Zo 6 vajicok boli na oplodnenie vhodne len 4, na vysetrenie uz len 2 a z nich bolo jedno embryjko ok a druhe nie.

lucinka12356
autor
19. mar 2018

@tanyja myslela som to tak že už z toho oplodneneho a vloženeho bez pigd mas 50:50 ci sa uchytí a bude zdrave

tanyja
19. mar 2018

@lucinka12356 nie, vysetruju sa embryja a podla vysledkov sa dalej postupuje. Mne sa zial embryjko neujalo.

vrds
19. mar 2018

geneticke vysetrenia embrii je vzdy dobra vec. pred vkladom totiz vzdy musis jest hormony a takto mas istotu ze to embryo je naozaj zivotaschopne. to ci sa ujme je uz o stati ale keby sa ujalo, tak je istota ze je ok. a hlavne nejes lieky kvoli chorym embriam.

vrds
20. mar 2018

@lucinka12356 s pgd mas sancu 50:50, bez neho mas 20:80. lebo napr. z 5 embrii moze byt 3-4 nekvalitne a tie sa neprijmu urcite. s pgd tie 4 vyradis a ostane ti jedno a stym mas sancu

lucinka12356
autor
20. mar 2018

@vrds v car povedali ze s pgd 70%

vrds
20. mar 2018

@lucinka12356 každé cár ma inú štatistiku. Ale je to určite viac ako bez pgd

tanyja
20. mar 2018

@lucinka12356 jaj, tak to neviem, skôr je to o nastavení psychiky a tela, ako sa k tomu postaví a moje to žiaľ neprijalo.

lucinka12356
autor
21. mar 2018

@bubinko1506
@tanyja ako dlho trvalo od odobratia vajicok az po vklad ked sa slo na PGD?

radka159
21. mar 2018

@lucinka12356 ahoj mala si nejaké nežiaduce účinky z Diphereline? Ja si od dnes pichamDakujem

lucinka12356
autor
21. mar 2018

@radka159 ahoj nie z neho nie.. Len som prisla na to, že ni ho kázali pichať pod 45° uhlom no boli to viac ako ked si to picham viacmenej kolmo a pomaly stlacam tak to boli menej.. A niekedy sq mi pri tom ostrom uhle urobila akoby skvrna po ustipnuti takto mi to nerobi ale každému inak

lucinka12356
autor
21. mar 2018

@radka159 a vôbec som nepila 2-3litre denne ako odporúčajú ale od zajtra začínam pichať Meriofert (včera som dostala menzes) a tam odporúčaju pit 3-4 a to už dodržať musím

radka159
21. mar 2018

@lucinka12356 na budúci týždeň to dostanem a na 2-4den kontrola a pribudne mi gonal. Ten Diphereline si budeš pichať celú stimulku?

lucinka12356
autor
22. mar 2018

@radka159 vyzerá to tak, pretože som začala s Meriofert a Diphereline mám ešte skoro 3 celé balenia

ssegra
22. mar 2018

My sme mali tiez PGD zo 6 embryi co nam vysetrovali boli dobre tri a jedno sa im nepodarilo vysetrit. Vlozili mi jedno a teraz tu beha okolo mna 13 mesacne sidlo. Je to draha zalezitost, ale ak sa vklad podari vies ze to babatko je geneticky zdrave a nemusis mat strach pri kontrolnych skriningoch

tanyja
22. mar 2018

@lucinka12356 to už presne neviem, predsa len od vtedy už prešlo viac ako 9 rokov, ale určite nie viac ako 4 dni

ssegra
22. mar 2018

@lucinka12356 nam to trvalo od odobratia po vklad mesiac a pol

lucinka12356
autor
23. mar 2018

@ssegra tak je to super.. Ja mam problém, že sa vo mne to bábo nesprávne vyvíja... A nakoniec odíde. A kdeže mám všetky vyšetrenia v poriadku ja aj muž tak si to vysvetľujú len tým, že museli byť choré...

lucinka12356
autor
23. mar 2018

@ssegra ja by som mala mat odber približne o 2 tyzdne a tym padom som si myslela ze mi to vlozia niekedy ked budem mat ovulku v nas. cykle cize zaciatkom maja...

ssegra
23. mar 2018

@lucinka12356 nam doporucili PGDpretoze priatel ma translokaciu na chromozomoch 13,14 su zrastene spolu.

ssegra
23. mar 2018

@lucinka12356 ja som po odbere vajicok dostala ms za 4 dni, kedze vedeli ze ten mesiac nebude vklad pichli mi injekciu decapepthylu. Vysledky sme sa dozvedeli 10 dni po mrazeni embryi takze nasledujuci cyklus som nestihala. Ale bolo to dobre aspon sa mi telo zbavilo hormonov. A inak aj ja som mala vklad v maji 🙂

lucinka12356
autor
23. mar 2018

@ssegra takze ti pichli kvazi vyvolavacku?

lucinka12356
autor
23. mar 2018

A vklad bol az o 2 cykly?

ssegra
23. mar 2018

@lucinka12356 ano lebo vedeli ze vklad nebude tak nech idu hormony hned z tela von. Jeden cely cyklus som neriesila nic a pri dalsom som sa objednala na 11 DC na sono kde mi povedali ze ten vecer si mam pichnut pregnyl a o dva dni vecer zacat vkladat 2 tabletky utrogestanu a o 5 dni bol vklad

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre