16 mesačný odmieta všetky mliečne výrobky. Ako a čím mu ich môžem nahradiť?

Zodpovedané
12. máj 2021

Dobrý deň,

syn bol dojčený do 15 mesiacov. Sám sa odstavil a odvtedy nechce UM, kravské mlieko, jogurty, krupicu, puding, kaše. Keď zbadá kašovité a bielej jedlo, tak ho nezje. Denne zje dve výživy, dva banány, jablko s vločkami. Na obed príkrm (mäso a zelenina).

Aké potraviny mu mám dať, aby som nahradila mliečne výrobky?

Potrebuje dieťa v jeho veku jesť mliečne výrobky?

Ďakujem

Dobrý deň,

dieťa v jeho veku potrebuje cca 300 - 350 ml mliečnych výrobkov denne.

Dávka sa ráta ako 150 ml mlieka je ako 100 ml jogurt alebo 30 g syra.

Takže by som výživu vytlačila do plniteľného vrecka s jedným 100 ml jogurtom doobeda a buď do večere dala syr, alebo zasa nejako prepašovala do jedla ten jogurt.

V podstate 2 jogurty biele 100 ml denne by mu mohli cca pokryť dennú potrebu mliečnych produktov.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička