2,5 ročná dcéra stále pije mlieko. Ako ju to odnaučím?

Zodpovedané
17. dec 2021

Dobrý deň,

dcéra má 2,5 roka a v noci stále pije mlieko. Pred spaním, v noci a už ho začala pýtať ráno a aj cez obedný spánok.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

myslíme umelé mlieko? V tom prípade vysvetľovať, vysvetľovať, vysvetľovať. A skúsiť nájsť inú formu upokojenia - plyšáčik, hladkanie, audiorozprávka.

Ono vyslovene nevadí, že pije mlieko. Pred spaním a po zobudení aj v tomto veku je to úplne bežné (pokiaľ pekne papá rodinnú stravu, pije aj vodu a nemá prílišné prírastky na váhe). Cez obedný spánok by už naozaj vydržať mohla a v noci by viac ako 1x pýtať nemusela.

Ono sa to dakedy zmení zo dňa na deň. Musíte byť trpezlivá a naozaj sa pokúšať vysvetľovať prečo mliečko už cez noc nie.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička