3,5 mesačné bábätko dosť priberá. Ako docielim optimálny nárast na váhe?

Zodpovedané
13. máj 2022

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom 3,5 mesačného synčeka, ktorý váži 7,5 kg a meria 66 cm. Narodil sa ako väčšie bábätko (3,8 kg, 51 cm). Je plne dojčený. Vzhľadom na to, že je veľmi nespokojné bábätko, tak ho dojčím na požiadanie.

Ako docielim, aby menej priberal?

Ďakujem

Dobrý deň,

nijako.

Priberá ako priberá. Keď začne byť aktívnejší, tak nebude tak priberať. Druhá vec je, či nespokojnosť musí znamenať dojčenie. Neupokojí ho nosenie, prebalenie, spievanie, iný kontakt?

Myslím tým, že aby nebola odpoveď na každé zaplakanie mliečko. Ak však je odpoveďou na plač dojčenie, tak mu ho samozrejme doprajte. Deťom, ktoré sú dojčené sa niečo ako diéty nedajú ordinovať.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička