Ako odučiť ročné dieťa od nočného pitia umelého mlieka?

Zodpovedané
24. aug 2022

Dobrý deň,

syn pije 2x v noci UM cca 90 ml jedno pitie a podľa nás len snackuje zo zvyku. Snažili sme sa ho odučiť aspoň od prvého mliečka na radu SP okolo jednej v noci, ale je schopný aj hodinu mrnčať kým mu mlieko nedáme.

Skúšali sme dať aj vodu, ale to vypil zas 90 ml vody. Tiež nechceme, aby zas začal vstávať kvôli vode. Tak sme to zatiaľ vzdali a posunuli na neskôr.

Neviem, že či sa budí kvôli kontaktu. Mlieko mu dávame vypiť do postieľky a hneď po vypití znova zaspí.

Akým spôsobom je možné odučiť dieťa od nočného mlieka?

Ďakujem

Dobrý deň,

nepýtate sa úplne tej správnej osoby. Ja Vám viem iba povedať, že v tomto veku je pitie mlieka ešte úplne prirodzené, biologicky normálne.

Navyše sú veľmi teplé dni/noci, možno je aj naozaj smädný a budí sa preto.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička