Ako správne zaviesť orechy a mliečne výrobky 7 mesačnému dieťaťku?

Zodpovedané
6. feb 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom zavedenia istých potravín do stravy 7 mesačnej dcérky.

Treba skúšať orechy 3 dni každý druh zvlášť?

Alebo ak zavedieme napr. arašidy, môžem ponúknuť aj ďalšie bez toho, aby som ich musela obzvlášť sledovať?

Mliečne výrobky - zavedieme jogurtom. Viem však, že tu už potom môže papkať aj iné výrobky - Lučinu, acidko.

Ešte niečo vás také napadá?

Ako jej môžem viac spestriť jedálniček?

Ak by som chcela piecť koláč, napr. bábovku. Múku, vajíčko máme zaradené. Namiesto cukru použijem banán/výživu.

Je potom toto vhodné aj pre dieťatko?

Je kypriaci prášok problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

každú potravinu skúšajte 3 dni osobitne - arašidy, mandle, kešu, kokos.

Ak zavediete bielkovinu krasvkého mlieka, tak môže postupne acidko, lučinu, žervé. Neskôr trošku z cottage, mozarely, tvrdého syra a tvarohu (tieto skôr len naochutnávanie sporadicky).

Kypriaci prášok nie je problém. Môžete použiť napríklad tento https://www.4mama.sk/mlieko-a-strava/bio-kypria.... Bábovka takéhoto typu je úplne v poriadku pre dieťatko.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička