Aký má vyzerať pitný režim 5-mesačného bábätka?

Zodpovedané
29. jún 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom pitného režimu môjho 5-mesačného synčeka. Zatiaľ máme zavedený len obed, veľa druhov zeleninky a chceme začať s mäskom. Popri mliečku cez deň pije aj čajík od Sunar značky s príchuťou medovky a hrušky.

Je to v poriadku, keď mu dopĺňame tekutiny aj týmto čajom?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

po začatí prikrmovania robíme deťom aj návyk na pitie iných tekutín ako mliečka.

Za mňa najlepši návyk do života je naučiť deti piť čistú vodičku. Čajík by som dávala iba na oživenie. Denne by ste sa mali postupne dostať na 150 ml vody/čajika popri mliečku do roka. Viac nie je potrebné.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička