Môžem dať 7-mesačnej dcérke banán?

Zodpovedané
30. jún 2022

Dobrý deň,

7-mesačná dcérka bola plné dojčená. Tesne pred 6. mesiacom sme začali prikrmovať. Má zaradenú zeleninu (cca 8 druhov), mäso (kura, králik, morka, teľacie) a teraz som chcela zaradiť ovocie. Začala som jablkom, no dcérku z neho napína. Skúsila som viac druhov jabĺk a nakoniec aj jablkovú výživu kupovanú. A nadrapuje ju. Tak som skúsila hrušku a to isté. Napína ju z toho.

Čo ďalej?

Mám skúsiť banán?

Môžem niečo sezónne?

Máme plnú záhradu malín.

Môžem jej ich skúsiť dať?

Ak áno, tak akou formou?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokojne skúste banán. Ten netreba naparovať, iba poroztláčať vidličkou, či dávať drobučičké kúsky, nech si ho poroztláča podnebím.

Aj sezónne maliny môžete dať pokojne. Tie je treba napariť a vymixovať.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička