Môžem dať 9 mesačnému dieťaťu bio jahodový príkrm?

Zodpovedané
26. okt 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom prikrmovania 9 mesačného dieťaťa.

Môžem dať 9 mesačnému dieťaťu bio jahodový príkrm?

Všade čítam, že jahody maliny, egreše, paradajka, uhorka, baklažán až od 1 roka, no na príkrmoch sú tie kombinácie rôzne. Videla som aj jahodový príkrm s banánom a jablkom od 5 mesiaca.

Je to preto, že je tam minimum jahody?

Aké konkrétne ryby odporúčate medzi prvými?

Ďakujem

Dobrý deň,

všetko z toho, čo píšete sa môže pokojne aj do roka. Práve naopak, musí sa, aby sa dieťatko vystavilo čo najviac druhom potravín a budovala si orálnu toleranciu a tým pádom znižovalo riziko potravinovej alergie do budúcnosti. Bohužiaľ na internete sa píšu veľmi staré a už desiatky rokov neaktuálne odporúčania.

Skúste iba zrýchla prečítať túto stránku, garanti sú slovenskí pediatri:
https://www.1000dni.sk/nutricne-programovanie/a...

Medzi prvými rybami môže byť napríklad pekný losos.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička