Môžem dávať 8 mesačnému synčekovi celozrnné kaše?

Zodpovedané
24. dec 2021

Dobrý deň,

8 mesačnému synovi dávam na večeru kupované neochutené kaše. Minule som medzi Vašimi odpoveďami našla, že celozrnné výrobky nie sú vhodné pre deti do 3 rokov. Práve mám doma tri kaše, ktoré obmieňam (dmbio prosná, babylove 3zrnná a holle špaldová). Všetky tri sú celozrnné.

Je v poriadku, že ich synovi dávam?

Pokiaľ nie sú vhodné, ako je možne, že sú schválené a určené pre niekoľkomesačné deti?

Ďakujem

Dobrý deň,

celozrnné výrobky na dennej báze určite nie, obsahujú príliš veľa vlákniny. Striedajte ich s klasikými kašami - krupicová či ovsená.

Čo sa týka schvaľovania, schváliť sa dá čokoľvek. Aj to, v čom je cukor, soľ, korenie. Je to tak, treba si preto dobre čítať etiketu.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička