Od akého veku môže dieťa jesť bežnú rodinnú stravu?

Zodpovedané
25. jan 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom prikrmovania.

Od akého veku môže dieťa jesť bežnú rodinnú stravu?

Ďakujem

Dobrý deň,

dieťatko môže jesť rodinnú stravu +/- do roka. Samozrejme takúto stravu menej ochucovať - minimálne soliť (dospelí si dosolia do taniera najlepšie nie pred zrakom dieťaťa), môžete začať ľahko koreniť (podľa tolerancie dieťaťa), dosládzať taktiež minimálne.

Čo dieťa ani po roku v strave mať nemusí, tak to sú údeniny a celkovo potraviny s vysokým obsahom soli, huby, nepasterizované potraviny, surové mäso či ryby, nízkotučné a celozrnné potraviny.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička