Odporúčate výmenu umelého mlieka za plnotučné kravské od jedného roka?

Zodpovedané
24. okt 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mlieka.

Odporúčate výmenu umelého mlieka za plnotučné kravské od jedného roka?

Koľko mlieka by malo vypiť dieťatko?

Ďakujem

Dobrý deň,

umelé mliečko je pre dieťatko vhodné do 3 rokov. Ak však dieťatko pekne papá ostatnú stravu a nepije viac ako 500 ml mliečka denne, tak ho rodič po 1. roku života môže vymeniť za mliečko kravské. Je to rozhodnutie, ktoré samozrejme súvisí s referenciami, finančnou situáciou.

Denne má mať dieťatko po roku mať minimálne 350 ml mlieka resp. mliečnych produktov. S tým že 100 gramov jogurtu je ekvivalentom ako 150 ml mliečka. 30 gramov syra je taktiež ekvivalentom 150 ml mliečka.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička