Potrebujú 8 a 10 ročné deti denne mliečne výrobky?

Zodpovedané
17. máj 2021

Dobrý deň,

moje deti majú 8 a 10 rokov. Mliečne výrobky jedávajú už málo, skôr si ich nahradia jogurtom.

Škodí, keď nekonzumujú mliečne výrobky alebo mlieko denne?

Musia mať deti každý deň mlieko?

Ale v poslednom čase si začali mlieko pýtať každý deň a obávam sa či im nechýba nejaký vitamín.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

jogurt je mliečny výrobok. Stačí 1 porcia denne. To, že nepijú mlieko denne vôbec nevadí.

Ak pijú mlieka naopak veľmi veľa, tak môžu byť anemickí (málo železa), ale to iba v prípade, že nejedia mäso, strukoviny a vajcia (ktoré obsahujú železo).

Ak majú bežnú pestrú stravu a zjedia 1 jogurt denne, tak to určite nevadí.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička