1,5-ročná dcérka odmieta mliečne výrobky. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
26. júl 2022

Doby deň,

moja dcéra bude mať 1,5 roka a so všetkým jedením a pitím je problém. Najväčšiu starosť mi robia mliečne výrobky. Od 4. mesiaca odmietala mlieko v bdelom stave. Vyskúšali sme všetky možnosti. Iné mlieka, fľašky, prietoky cumľov, iné osoby čo jej dávali jesť no nič nezabralo. Pila len v spánku a to trvalo do jej vyše roka. Potom začala aj v spánku odmietať a to trvá doteraz.

Začala som to nahrádzať syrom, mliečnou kašou a jogurtom, aby mala 350 ml mlieka. Ale tieto mliečne výrobky nikdy nejedla a nepila dobrovoľne. Vždy s knižkou, hračkami, spievala som no skratka zabávala novými vecami, aby to zjedla. Ale už ani to nefunguje. Nezje mi nič mliečne: mlieka, ochutené mlieka,kaše, rôzne jogurty, pudingy, dezerty, mliečne omáčky a polievky. Len sen tam kúsok syra a aj to väčšinou zakamuflovaný v placke alebo v jedle. Má 9,4 kg. Kaká pekne každý deň. Nevidím, že by ju bolelo bruško. Je veľmi slabá jedáčka všeobecne, ale na tieto mliečne výrobky neotvorí ani ústa.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

treba skonzultovať s Vašou doktorkou a navrhnúť doplnok stravy Calcium chloratum.

Čo sa týka váhy, tak je taká hraničná. Predpokladám, že si na takej vlne ide od začiatku. Každopádne - nech Vaša doktorka o stave vie a bude ďalej riešiť.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička