Prečo 4,5 mesačný syn papá málo cez deň a veľa večer?

Zodpovedané
28. feb 2022

Dobrý deň,

mám 4,5 mesačného syna, ktorého dojčím a podávam umelé mlieko 90 ml. Asi týždeň som začala prikrmovať podľa pokynov pediatra. Začali sme bezmliečnou ryžovou kašou raz denne. Podávam 120 ml kaše. Odkedy ako prikrmujeme, tak odmieta prsník a aj umelé mlieko. Strašne plače, kope. A večer už je taký hladný. Spapá aj z prsníka, plus 150 ml umelého mlieka.

Prečo je to tak?

Nemôže ho bolieť bruško, keď cez deň zje málo a večer si pýta tak veľa?

Ďakujem

Dobrý deň,

skúste dávať menej kašičky. Dajme tomu 90 ml a uvidíte, či bude aj tak pýtať menej mliečka. Nakoľko hovoríte,že plača a kope nožkami, tak môže ísť o bolesti bruška po kašičke.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička